قوانین و مقررات آبادی

قوانین عمومی آبادی

همه فعالیتهای آبادی در چارچوب قوانین حاکم در جمهوری اسلامی ایران است. کلیه كاربران آبادی تأييد مي کنند كه همواره صفحه قوانين و مقررات را مطالعه نموده و كليه شرايط آبادی را پذيرفته اند. این قوانین برای ارائه خدمات بهتر، همواره ویرایش و بروز رسانی خواهند شد. استفاده از ‏اپلیکیشن آبادی به معنای مطلع بودن و قبول داشتن قوانین آن و نحوه استفاده از آن است. مسئولیت هرگونه پیامد ناشی از بی اطلاعی از قوانین و مقررات آبادی بر عهده کاربران خواهد بود.

منظور از کاربر هر فردی است که با شماره تلفن همراه خود اقدام به نصب اپلیکیشن کرده و سپس با نام کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است اقدام به ثبت آگهی، غرفه و یا محصول نموده، اطلاعات درج شده توسط کاربران دیگر را مشاهده کرده و یا از محتوای موجود در اپلیکشن استفاده می-نماید.

آبادی هیچ مسئولتی در قبال محتوای قرارداده شده توسط دیگر کاربران در پلتفرم خود ندارد و هرگونه عواقب و پیامدهای ناشی از محتوای درج شده مربوط به ثبت آگهی، ثبت غرفه و ثبت محصول بر عهده کاربر ثبت کننده است. محتوای درج شده توسط کاربران نباید ناقض حریم شخصی افراد و یا حاوی توهین به قومیت و یا باورهای دینی و شخصی افراد حقیقی و حقوقی دیگر باشد.

وقتی کاربر از خدمات آبادی استفاده می‏‌کند، توافق کرده است که آبادی از طریق راه های ارتباطی شامل: پست الکترونیک، سرویس پیام کوتاه و یا دیگر سرویس‌های الکترونیکی، به درخواست وی پاسخ داده و اطلاع رسانی نماید. همچنین آدرس و شماره تلفن‌هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد. آبادی خود را متعهد به رعایت حریم شخصی کاربران دانسته و اطلاعات مربوط به آنها را در اختیار اشخاص ثالث قرار نمی دهد.

آبادی با بهره گیری از بهترین زیرساخت ها و فناوری های ارتباطی در کشور، می کوشد تا خدماتی پایدار با بیشترین ضریب دسترسی و سرعت را در اختیار کاربران خود قرار دهد، با این وجود تعهدی در قبال کارکرد صحیح زیرساخت های عمومی کشور از قبیل اینترنت و یا سامانه های ارسال پیامک ندارد.

ممکن است در صفحات اپلیکیشن آبادی آدرس وب سایت های دیگری لینک داده شده باشد، سایت هایی که در آگهی ها، غرفه ها و یا سایر صفحات آبادی لینک می شوند را افرادی خارج از آبادی اداره می کنند بنابراین آبادی هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای موجود در این سایت ها و سایت های دیگر که به آن ها لینک دارند، ندارد و کاربر آبادی هم توافق می کند که هر گونه خسارت و آسیب احتمالی از داده ها و فایل های موجود در سایت های مذکور را خود بر عهده خواهد داشت.

قوانین ثبت آگهی، غرفه و محصول

آبادی هیچگونه نفعی از معاملات انجام شده میان فروشندگان و خریداران نمی برد و صرفا یک بستر برای معرفی محصولات و خدمات است. بنابراین نظارتی بر روی معاملات انجام شده میان کاربران، قیمت های تعیین شده و وجوه پرداخت شده ندارد. در ﻣﻮارد اﺧﺘﻼف بین فروشنده و خریدار، ﻣﺮاﺟﻊ ﻗﻀﺎﺋﯽ مسئول رسیدگی هستند و آبادی هیچگونه مسئولیتی در قبال حل اختلافات میان فروشنده و خریدار ندارد.

محصولات و خدمات قابل ثبت توسط کاربران باید مطابق با دسته بندی زنجیره صنعت کشاورزی موجود در اپلیکیشن و وب-سایت آبادی انتخاب شوند و درخواست های خارج از این دسته بندی اجازه درج پیدا نخواهند کرد.

محتوای موجود در آگهی، غرفه و محصولات نباید حاوی تصاویر نامناسب بوده و باید مطابق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران درج شوند. همچنین نباید ناقض حریم خصوصی افراد و یا حاوی توهین به قومیت و یا باورهای اشخاص حقیقی و حقوقی و یا ناقض حقوق مالکیت مادی و معنوی دیگران باشد.

در صورت مغایرت آگهی، غرفه یا محصول ثبت شده با قوانین و مقررات آبادی و یا درصورت صدور دستور از سوی مراجع ذی صلاح، و یا در هر زمان که آبادی صلاح بداند، می تواند اقدام به حذف قسمتی یا همه محتوای درج شده توسط کاربر و یا حساب کاربری او کرده و کاربر هیچگونه حقی جهت اعتراض در این مورد را نخواهد داشت.

استفاده از نام، نشان و اعتبار تجاری دیگران شامل لوگو، برند و مهر و ... ممنوع و غیر قانونی بوده و هرگونه عواقب آن بر عهده استفاده کننده از آنها می باشد.

تبلیغ، ارائه و خرید و فروش هرگونه کالا و خدمت که از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران غیر مجاز می باشد، ممنوع بوده و آبادی تا حد امکان از ثبت و نشر آنها جلوگیری خواهد کرد ولی درصورت نشر به هر دلیلی، کلیه عواقب قانونی بر عهده کاربر ثبت کننده آن خواهد بود. بدیهی است که درصورت درخواست مراجع قضایی یا انتظامی کشور، اطلاعات هویتی و حساب فرد خاطی، در اختیار آن مراجع ذی صلاح قرار خواهد گرفت.

ارائه دهندگان خدمت و یا فروشندگان محصولات، در هنگام تبلیغ كالا و خدمات خود نبايد مرتكب فعل يا ترك‌ فعلي شوند كه موجب به اشتباه افتادن و يا فريب مخاطب از لحاظ كميت و كيفيت شود. همچنین كالا و خدمات قابل ارائه آنها نبايد ‌سلامتي افراد را به خطر بیاندازد.

بهتر است کاربران در هنگام ثبت یا مشاهده غرفه، محصول و آگهی نکات زیر را در نظر داشته باشند:

  • انتخاب دسته بندی و موضوع متناسب با محصول و خدمات موجب خواهد شد تا دیگر کاربران سریع تر و راحت تر به آنها دسترسی پیدا کنند.
  • انتخاب تصاویر واضح و با کیفیت از محصول و یا تصاویر مرتبط با خدمات، جذابیت بیشتری برای دیگر کاربران ایجاد کرده و احتمال دیده شدن آن را بالا خواهد برد. توجه شود که عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید بهتر مشتری است و ممکن است در برخی موارد با کالای اصلی تفاوت داشته باشد، لذا ملاک قرار دادن تصاویر بعنوان کالای نهایی صحیح نبوده و بهتر است به توضیحات و مشخصات فنی درج شده در اپلیکیشن توجه شود.
  • ثبت مشخصه کالا و خدمت، ویژگی ها و توضیحات مرتبط با آن باید بگونه ای صحیح، کامل و شفاف بیان شود تا برای مخاطبین قابل درک بوده و از به اشتباه افتادن آنها جلوگیری کند.
  • قیمت گذاری صحیح و متناسب با وضعیت بازار کشور، احتمال فروش کالا و خدمت را بالا می برد.
  • در هنگام درج اطلاعات تماس، از دقیق بودن آدرس، شماره تماس و دیگر راه های ارتباطی اطمینان حاصل نمایید تا دیگران به راحتی و به سرعت با فرد مورد نظر تماس حاصل نمایند.